PANTOMÍMA.sk

Szendreiová Janka

Tak...našla som registráciu...ľudia...pridaj....ááá..moje meno, fotka a teraz niečo o mne.

Volám sa Jana, ale môžte ma volať Janka, nepotrpím si. Narodila som sa v jedno chladné zasnežené popoludnie dňa 9.decembra roku 1991 v Banskej Štiavnici, kde doteraz žijem. Neviem, čo sa vtedy dialo. Ani čo bolo v televízii. Viem ale, že vtedy som ešte netušila, čo zo mňa raz bude.

Dni, mesiace i roky plynuli. Až keď som mala štrnásť (dosť neskoro si myslím) som sa prihlásila na Literárno-dramatický krúžok v Základnej umeleckej škole v Banskej Štiavnici. Priviedli ma k tomu kamarátky a spolužiačky, ktoré tento krúžok navštevovali. A tento krok mi (len v tom dobrom) zmenil život. Tri mesiace od začiatku školského roka naša pani učiteľka (mimochodom úžasný človek) Sonička Lužinová ma zobrala aj s babami zo súboru na PAN. Netušila som, čo to je, čo sa tam deje, čo môžem čakať. Ale moja umelecká duša mi niečo našepla.. Tešila som sa do Liptovského Mikuláša a veru - nesklamala som sa. Absolvovala som základy pantomímy u Mirka Kasprzyka a poviem vám, odvtedy ma to baví, pravidelne chodím na PAN aj na letné divadelné sústredenie, ale čo je najpodstatnejšie, odvtedy mám jednu jedinú túžbu - a to - stať sa herečkou a chodiť po doskách, čo znamenajú svet...
Keby mi to náhodou nevyšlo, nemusíte sa báť, že s pantomímou a divadlom stopnem. To veru nie. Divadlo je ako infekčná choroba - keď vás raz zasiahne, už sa jej do konca života nezbavíte.
Ešte....aby som nemala tento opis seba krátky, pridám, že hrám na klavíri (absolvovala som I.stupeň na ZUŠ v BŠ) a recitujem. Neviem spievať a neviem žonglovať. Ale ja si myslím, že aj to sa časom nejak vycibrí...či?
Keby ste ma chceli vidieť, tak na PANe, alebo v BŠ na Festivale kumštu remesla a zábavy, alebo v ZH na Improlige, alebo v lete na tábore, alebo...no to je asi všetko :-)

Tak...čo napísať na záver? Snáď len...
Dovidenia, priatelia

Fotografie

1_Szendreiova-Janka--3843.jpg

Kontakt

hovorte.mi.jankagmail.com

Pavel Surový a Miro Kaspryzk © 11/2008 PANTOMÍMA.sk