PANTOMÍMA.sk

Kasprzyk Miroslav

Jeden z popredných slovenských mímov sa narodil 30.10.1962 v Liptovskom Mikuláši.

Vyrastal na Liptove v Liptovskom Hrádku a študoval na pedagogickej škole v Čechách. Po štúdiách sa vrátil na Slovensko a popri rôznych zamestnaniach sa od svojich dvadsiatich rokov venuje amatérskemu divadlu a pantomíme. V roku 1986 na Friedrich Schiller univesität v Jene - SRN, absolvoval umelecký spezialkurs vom pantomime - theater, pod vedením míma Haraldta Seime (učiteľa pantomímy). Profesionalizoval sa pred desiatimi rokmi. Jeho originálny pohybový prejav a improvizácie sa nezmazateľne zapisujú do histórie slovenskej pantomímy a šíria jej dobré meno aj v zahraničí. Účinkuje po celej Európe aj v zámorí – Sicília, Dánsko, Holandsko, Švajčiarsko, Mexiko ´98, Poľsko ... Okrem vlastných predstavení spolupracuje na vernisážach, televíznych, multimediálnych a filmových projektoch: Koncert pre 2001 - Bobo Kantor, Šmankote babičko čaruj, Sokoliar Tomáš, Detské okienko v Teleráne, Noviny mínus, Apropo Tv a posledný - sedemdielny večerníčkový projekt pre Stv Košice OSMIJANKO.

Pripravil niekoľko predstavení s postihnutými deťmi v Liptovskom Hrádku. Ako jeden z mála mímov na Slovensku sa venuje mladým. Vyučuje na dielňach po Slovensku, má vlastné štúdio pantomímy pri CVČ v Lipt. Mikuláši a môžeme povedať - je otcom jediného slovenského amatérskeho festivalu zameraného na pohyb a pantomímu v L.Mikuláši, ktorého prebehlo už deväť ročníkov, aj za účasti zahraničných hostí a lektorov.

V tomto čase sa pripravuje desiaty ročník festivalu a diváci aj účinkujúci sa majú na čo tešiť. Jedinečnosť festivalu naviac potvrdzuje neutíchajúci záujem domácich mímov, ale aj ohlasy zo zahraničia. Neopakovateľná rodinná atmosféra, výuka, stretávka mímov z celého Slovenska a sprievodný program - to je X. festival PAN ´2003.

NIEČO NAVIAC:
Odblokovanie stresu "Systém ONE BRAIN". 1998 ukončené vzdelanie a získaný titul FACILITÁTOR. Výrazný posun v nahliadaní a riešení problémov, stresov, trémy a pod. Práca s klientom a poradenstvo pri odstránení stresu pomocou systému ONE BRAIN.

Fotografie

1_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg2_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg3_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg4_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg5_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg6_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg7_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg8_Kasprzyk-Miroslav-2329.jpg

Referencie

2001
BANSKÁ BYSTRICA, Envirofilm
KREMNICA 21.roč. Kremnických gagov
BRATISLAVA kult. leto, Slovensko
KOLÍN - MIMORIÁL - ČR
TATRANSKÁ LOMNICA, XVI.roč. MFPF
WARSZAWA, Poľsko
VIII ročník PAN 2001 L. MIKULÁŠ
PARIS a STRASSBURG, Francúzsko
On a ona u nás doma, STV
U veselého chlapíka - ako hosť, STV
Kaviareň u Filipa, STV
Prečo som na svete rád...
vernisáž NOC, Bratislava

2002
BANSKÁ BYSTRICA, Envirofilm
FRYMBURK a TELČ - ČR
KREMNICA 22.roč. Kremnických gagov
BRATISLAVA kult. leto, Slovensko
PERUGIA, Taliansko
TATRANSKÁ LOMNICA XVII.roč. MFPF
IX. ročník PAN 2002 L. MIKULÁŠ
PARIS a STRASSBURG, Francúzsko
OSMIJANKO, sedemdielny večerníčkový projekt STV
DEDO MRÁZ, vianočné upútavky Markíza

2003
BANSKÁ BYSTRICA, Envirofilm
KREMNICA 23.roč. Kremnických gagov
BRATISLAVA kult. leto, Slovensko
TATRANSKÁ LOMNICA XVIII.roč. MFPF
X. ročník PAN 2003 L. MIKULÁŠ
Jednohubky, STV

Kontakt

V prípade záujmu pošlem multimediálny CD-ROM.

web: kasprzyk.sk

e-mail: mirokasprzyk.sk

mobil: 00421 905 244 259

Pavel Surový a Miro Kaspryzk © 11/2008 PANTOMÍMA.sk